DAVIS

DAVIS CUP KOONDIS

Davis Cup on üks maailma vanimaid võistkondlikke spordivõistlusi, mis peeti esimest korda juba 1900. aastal. Tennisemeeskondade geograafia laienemise tõttu on need praegu jagatud maailmajagude ja tugevuse kaupa Maailmaliigaks ja neljaks madalamaks divisjoniks. Eesti osales Davis Cupil esmakordselt aastal 1934 ning alates 1993. aastast regulaarselt. Praegu mängib meeskond Euro-Aafrika tsooni II liigas.

Eesti koondise tulemustega saab tutvuda Davis Cup kodulehel.

Davis Cup Eesti koondis 2020 kohtumiseks Gruusiaga

DC Tamm

KRISTJAN TAMM

Sünniaeg: 16.06.1998

Kõrgeim edetabeli koht: ATP 710. (veebr 2020)

Davis Cup Eesti koondises aastast 2018.

ATP koduleht

DC ivanov

VLADIMIR IVANOV

Sünniaeg: 10.04.1987

Kõrgeim edetabeli koht: ATP 310. (juuli 2015)

Davis Cup Eesti koondises aastast 2006.

ATP koduleht

treener

DANIIL GLINKA

Sünniaeg: 12.05.2000

Kõrgeim edetabeli koht: ATP 1014. (nov 2019)

Davis Cup Eesti koondise debütant.

ATP koduleht

DC siimar

MATTIAS SIIMAR

Sünniaeg: 03.02.1998

Kõrgeim edetabeli koht: ATP 1157. (aug 2018)

Davis Cup Eesti koondises aastast 2015.

ATP koduleht

treener

OLIVER OJAKÄÄR

Sünniaeg: 10.02.2005

Davis Cup Eesti koondise debütant.

DC tiidemann

EKKE TIIDEMANN

Davis Cup Eesti koondise kapten aastast 2016.

Davis Cup Eesti koondised 1993-2020

AASTAVÕISTLUS (vastased)MÄNGIJADKAPTEN
2020Grupp 2 play-off, Gruusias (GEO)Kristjan TammVladimir IvanovDaniil GlinkaMattias SiimarOliver OjakäärEkke Tiidemann
2019Grupp 3, Kreekas (MKD, MNE, LAT, POL)Jürgen ZoppVladimir IvanovKristjan TammKenneth RaismaEkke Tiidemann
2018Grupp 2, Eestis (TUN)Jürgen ZoppVladimir IvanovKenneth RaismaKristjan TammEkke Tiidemann
2018Grupp 2, Leedus (LTU)Jürgen ZoppVladimir IvanovKenneth RaismaMattias SiimarEkke Tiidemann
2017Grupp 2, Eestis (MON)Vladimir IvanovKenneth RaismaMattias SiimarKristofer SiimarEkke Tiidemann
2017Grupp 2, Lõuna-Aafrikas (RSA)Jürgen ZoppVladimir IvanovKenneth RaismaMattias SiimarEkke Tiidemann
2016Grupp 3, Eestis (LIE, KOS, GRE, MDA)Jürgen ZoppVladimir IvanovKenneth RaismaMattias SiimarEkke Tiidemann
2015Grupp 3, San Marinos (LIE, MNE, GEO)Jürgen ZoppVladimir IvanovKenneth RaismaMattias SiimarPeeter Lamp
2014Grupp 3, Ungaris (TUR, SMR, MLT)Vladimir IvanovAnton PavlovMikk IrdojaKenneth RaismaPeeter Lamp
2013Grupp 2, Bulgaarias (BUL)Vladimir IvanovMarkus KernerMikk IrdojaAnton PavlovPeeter Lamp
2013Grupp 2, Iirimaal (IRL)Vladimir IvanovMarkus KernerJaan KononovMarek MarksooPeeter Lamp
2012Grupp 2 QF, Poolas (POL)Jürgen ZoppVladimir IvanovJaak PõldmaMait KünnapPeeter Lamp
2012Grupp 2, Eestis (LUX)Jürgen ZoppVladimir IvanovMait KünnapJaak PõldmaPeeter Lamp
2011Grupp 2 QF, Bosnia Herzegovinas (BIH)Jürgen ZoppVladimir IvanovMait KünnapJaak PõldmaPeeter Lamp
2011Grupp 2, Eestis (LTU)Jürgen ZoppVladimir IvanovMait KünnapJaak PõldmaPeeter Lamp
2010Grupp 2 QF, Eestis (BIH)Jürgen ZoppMait KünnapVladimir IvanovMikk IrdojaPeeter Lamp
2010Grupp 2, Eestis (HUN)Jürgen ZoppJaak PõldmaMait KünnapVladimir IvanovPeeter Lamp
2009Grupp 3, Türgis (BOT, ISL, LUX, TUR, GRE)Mait KünnapVladimir IvanovJürgen ZoppJaak PõldmaPeeter Lamp
2008Grupp 3, Armeenias (LTU, BIH, GHA, AND, ARM)Mait KünnapVladimir IvanovJürgen ZoppMikk IrdojaAin Suurthal
2007Grupp 2, Taanis (DEN)Mait KünnapJaak PõldmaJürgen ZoppAlti VahkalAin Suurthal
2007Grupp 2, Eestis (SLO)Mait KünnapVladimir IvanovJürgen ZoppMikk IrdojaAin Suurthal
2006Grupp 3, Bosnia Herzogovinas (ARM, LTU, AND, MON, TUR)Vladimir IvanovJürgen ZoppMikk IrdojaJaak PõldmaAin Suurthal
2005Grupp 2, Poolas (POL)Mait KünnapMihkel KoppelJaak PõldmaMikk IrdojaHarri Neppi
2005Grupp 2, Eestis (POR)Mait KünnapOskar SaarneAlti VahkalAndrei LuzginHarri Neppi
2004Grupp 3, Leedus (CYP, LTU, MKD, MON)Mait KünnapOskar SaarneAlti VahkalMihkel KoppelHarri Neppi
2003Grupp 3, Alžeerias (HUN, NAM, MAD, ALG, LTU)Gert VilmsMait KünnapAndrei LuzginMihkel KoppelHarri Neppi
2002Grupp 3, Poolas (MRI, MAD, TUN, POL)Andrei LuzginIvar TroostRene BuschAndres AngerjärvHarri Neppi
2001Grupp 2, Cote D'Ivoires (CIV)Mait KünnapAndrei LuzginAlti VahkalGert VilmsHarri Neppi
2001Grupp 2, Eestis (NOR)Mait KünnapAndrei LuzginAlti VahkalIvar TroostHarri Neppi
2000Grupp 2, Eestis (EGY)Gert VilmsAlti VahkalAndrei LuzginMait KünnapHarri Neppi
2000Grupp 2, Poolas (POL)Rene BuschMait KünnapAlti VahkalHarri Neppi
1999Grupp 3, Eestis (ZAM, MON, MDA, ARM, LTU)Rene BuschAndrei LuzginMait KünnapHarri Neppi
1998Grupp 3, Togos (CYP, MAD, GHA, GRE, GHA(fin))Rene BuschAlti VahkalAndrei LuzginGert VilmsHarri Neppi
1997Grupp 3, Bulgaarias (KEN, BUL, MLT, MON, MDA)Rene BuschAndrei LuzginGert VilmaHarri Neppi
1996Grupp 3, Keenias (MDA, CMR, ZAM, DJI, CYP, IRL)Rene BuschAlti VahkalAndrei LuzginAllar HintHarri Neppi
1995Grupp 2, Valgevenes (BLR)Rene BuschAlti VahkalSten SumbergHarri Neppi
1995Grupp 2, Eestis (LAT)Alti VahkalSten SumbergHarri Neppi
1994Grupp 2, Kreekas (GRE)Andres VõsandRene BuschAlti VahkalHarri Neppi
1994Grupp 2, Soomes (FIN)Andres VõsandRene BuschAlti VahkalHarri Neppi
1993Grupp 3, Maltal (TOG, MLT, BEN, UKR, DJI)Andres VõsandRene BuschAivo OjassaluEvald Kree