JOONEKOHTUNIKUD

Eesti Tennise Liit korraldab koolitusi joone- ning pukikohtunikele. Joonekohtunikutöö on tavaliselt kõikide tennisekohtunike esimene kokkupuude selle tööga.

Et pääseda joonekohtunikeks Eestis toimuvatele suurematele võistlustele, tuleb läbida kõigepealt koolitus mõnel madalama tasemega turniiril, kus õpetatakse joonekohtuniku tööks vajalikke tehnikaid ning väljakul liikumist. Samuti alustame juba joonekohtunikele kohtunike käitumiskoodeksi tutvustamist ning selle järgimist võistluste ajal. Edukas esinemine joonekohtunikuna Eestis toimuvatel võistlustel ning enda sisemine huvi võivad sind viia edasi ka väljaspool Eestit toimuvatele erineva tasemetega turniirisarjadele, milleks on: ITF World Tennis Tour, ATP Challenger Tour, ATP Tour, WTA Tour, Davis Cup, Fed Cup, Grand Slam’i turniirid, Olümpiamängud.

Joonekohtunikutöö juurest on edasi võimalik liikuda ka pukikohtuniku töö juurde. Pukikohtunikul on vaja tunda tennisereegleid ja käitumiskoodeksit ning jälgida, et neid järgitakse mängu ajal kõikide mängijate poolt. Samuti on pukikohtuniku tööks otsustada, kas pall maandub väljakul või mitte ning sellele järgnevalt teadvustada mängu seisu. Pukikohtunike töö algab esialgu rahvuslikel noortevõistlustel, seejärel on võimalik töötada rahvusvahelistel noortevõistlustel (Tennis Europe’i ning ITF World Tennis Tour Junior turniiridel). Sealt edasi tulevad juba rahvuslikud ning rahvusvahelised (ITF World Tennis Tour) täiskasvanute võistlused.

Koolitustel edasi antav info on loomulikult väga oluline, aga tennisekohtuniku põhiline areng toimub ikka praktilisel teel, võistlusmängudel ning turniire läbi viies.

Täpsema info saamiseks pöördu palun Kairi Karpa poole kairi.karpa@gmail.com.