BJK Cup veeb

BILLIE JEAN KING CUP (BJK CUP) KOONDIS

Billie Jean King Cup – varem tuntud kui Federation Cup (1963–1995) ja Fed Cup (1995–2020) – kutsuti ellu 1963. aastal, et tähistada Rahvusvahelise Tenniseliidu (ITF) 50. aastapäeva.
Tegemist on maailma suurima iga-aastase naistespordi rahvusvahelise võistkonnavõistlusega, kus 2022. aastal osales rekordilised 110 riiki.

Eesti osaleb võistlusel alates 1992. aastast. BJK Cupi maailmaliiga on jagatud kahte ossa, madalamaid divisjone on kolm. Eesti kuulus aastatel 2009-2011 ka maailmaliiga 2. gruppi, praegu mängib Eesti Euro-Aafrika tsooni 1. grupis.

Eesti koondise tulemustega saab tutvuda Billie Jean King Cup kodulehel.

Billie Jean King Cup 2024 Eesti koondis

kanepiusa1-1024x1024 (1) (1)

KAIA KANEPI

Sünniaeg: 10.06.1985

Kõrgeim edetabelikoht:
WTA 15.
(aug 2012)

BJK Cup Eesti koondises aastatel 2011-2020, 2024.

WTA kodulehekülg

Pr7-1-809x1024

ELENA MALÕGINA

Sünniaeg: 27.05.2000

Kõrgeim edetabelikoht:
WTA 322.
(juuni 2023)

BJK Cup Eesti koondises aastast 2018.

WTA kodulehekülg

maileen nuudi1

MAILEEN NUUDI

Sünniaeg: 24.05.2000

Kõrgeim edetabelikoht:
WTA 469.
(nov 2023)

BJK Cup Eesti koondises aastast 2016.

WTA kodulehekülg

Florida freshman Ingrid Neel - Monday, January 23, 2017 at Ben Hill Griffin Stadium in Gainesville, FL / UAA Communications photo by Tim Casey

INGRID NEEL

Sünniaeg: 16.06.1998

Kõrgeim edetabelikoht:
WTA 501.
 (juuni 2015), paarismängus WTA 34. (jaanuar 2024)

BJK Cup Eesti koondise alates 2023.

WTA kodulehekülg

Laura Rahnel BJKC2

LAURA RAHNEL

Sünniaeg: 10.06.2006

Kõrgeim edetabelikoht:
ITF 1045.
(veebruar 2023)

BJK Cup Eesti koondises alates 2023

ITF kodulehekülg

Pr4-1-799x1024

MÄRTEN TAMLA

BJK Cup Eesti koondise kapten aastast 2016.

BJK Cup Eesti koondised 1992-2023

AASTAVÕISTLUS (vastased)MÄNGIJADKAPTEN
2023Grupp 2, PortugalisAnett KontaveitElena MalõginaMaileen NuudiIngrid NeelLaura RahnelMärten Tamla
2022Grupp 1, TürgisElena MalõginaMaria Lota KaulMaileen NuudiKatriin SaarAnet Angelika KoskelMärten Tamla
2020Grupp 1, Eestis (GRE, ITA, AUT, UKR)Anett KontaveitElena MalõginaKatriin SaarSaara OravValeria GorlatsMärten Tamla
2019Grupp 1, Poolas (BUL, SWE, UKR, DEN)Anett KontaveitElena MalõginaMaileen NuudiSaara OravValeria GorlatsMärten Tamla
2018Grupp 1, Eestis (POR, GBR, CRO)Anett KontaveitElena MalõginaKatriin SaarSaara OravMärten Tamla
2017Grupp 1, Eestis (BUL, ISR, SRB, AUT)Anett KontaveitValeria GorlatsMaileen NuudiMaria Lota KaulMärten Tamla
2016Grupp 1, Iisraelis (CRO, ISR, TUR)Anett KontaveitValeria GorlatsMaileen NuudiMärten Tamla
2015Grupp 2, Eestis (BIH, RSA, EGY, SLO)Kaia KanepiAnett KontaveitValeria GorlatsJulia SkripnikMaret Ani
2014Grupp 3, Eestis (NAM, ARM, DEN)Kaia KanepiAnett KontaveitEva PaalmaTatjana VorobjovaMaret Ani
2013Grupp 2, Montenegros (TUN, LAT, FIN, RSA)Tatjana VorobjovaErika HendselEva PaalmaJulia MatojanAndrei Luzgin
2012Grupp 1, Iisraelis (BUL, AUT, NED)Anett KontaveitMargit RüütelEva PaalmaTatjana VorobjovaAndrei Luzgin
2011Maailmaliiga grupp 2 play-off, Valgevenes (BLR)Margit RüütelMaret AniAnett KontaveitEva PaalmaAndrei Luzgin
2011Maailmaliiga grupp 2, Eestis (ESP)Kaia KanepiMaret AniMargit RüütelAnett KontaveitAndrei Luzgin
2010Maailmaliiga play-off, Belgias (BEL)Kaia KanepiMaret AniMargit RüütelAnett SchuttingRene Busch
2010Maailmaliiga grupp 2, Eestis (ARG)Kaia KanepiMaret AniMargit RüütelAnett SchuttingRene Busch
2009Maailmaliiga grupp 2 play-off, Eestis (ISR)Kaia KanepiMaret AniMargit RüütelAnett SchuttingRene Busch
2009Grupp 1, Eestis (BUL, CRO, BLR)Kaia KanepiMaret AniMargit RüütelAnett SchuttingRene Busch
2008Grupp 2, Eestis (GRE, LTU, IRL, RSA)Kaia KanepiMaret AniMargit RüütelAnett SchuttingRene Busch
2007Grupp 1, Bulgaarias (SRB, SLO, SWE, NED)Margit RüütelAnett SchuttingAnet KaasikRene Busch
2006Grupp 1, Bulgaarias (BLR, SWE, ISR, ROM)Maret AniKaia KanepiMargit RüütelAnet KaasikToomas Leius
2005Grupp 1, Türgis (HUN, RSA, BUL, POL)Anet KaasikMaret AniMargit RüütelIlona PoljakovaTiit Kivistik
2004Maailmaliiga play-off, Eestis (CZE)Anet KaasikMaret AniMargit RüütelIlona PoljakovaTiit Kivistik
2004Grupp 1, Kreekas (BUL, POL, GRE, ISR)Kaia KanepiMaret AniMargit RüütelIlona PoljakovaTiit Kivistik
2003Grupp 1, Portugalis (SUI, BLR, LUX)Kaia KanepiMaret AniMargit RüütelIlona PoljakovaTiit Kivistik
2002Grupp 1, Türgis (GEO, POR, BUL, ISR)Kaia KanepiMaret AniMargit RüütelIlona PoljakovaTiit Kivistik
2001Grupp 1, Hispaanias (SLO, RSA, UKR)Maret AniMargit RüütelIlona PoljakovaKaia KanepiToomas Leius
2000Grupp 2, Portugalis (MDA, LES, ALG, MAD, POR)Kaia KanepiMaret AniToomas Leius
1999Grupp 2, Hispaanias (CYP, LTU, KEN, MAR)Margit RüütelIlona PoljakovaLiina SuurvarikMaret Ani
1998Grupp 2, Türgis (ISL, IRL, BIH, MDA, GEO)Helen HolterHelen LaupaLiina SuurvarikMaret AniAlo Ojassalu
1997Grupp 2, Türgis (EGY, DEN, GBR, LTU, ARM)Helina LillHelen LaupaLiina SuurvarikAlo Ojassalu
1996Grupp 2, Iisraelis (ISR, LUX, ZIM, MKD)Helen HolterHelina LillHelen LaupaLiina SuurvarikTõnu Lee
1995Grupp 2, Keenias (ZIM, SEN, POR, LUX)Helina LillHelen LaupaLiina Suurvarik
1994Grupp 1, Austrias (TUR, BEL)Helen HolterHelina LillJelena Lapimaa
1993Grupp 1, Suurbritannias (CRO, MLT, TUR)Helen HolterAnde TulpJüri Põldoja
1992Grupp 1, Kreekas (IRL, RSA, LUX)Kaja KõndHelen HolterPiret IlvesJüri Põldoja