TENNISEVÄLJAKUTE RAJAMINE

Tennise mängijate arv on viimaste aastatega kiiresti kasvanud seoses ala tõusva populaarsusega harrastussportlaste hulgas. Tenniseväljakute vajadust ümbruskonnas saab hinnanguliselt kindlaks määrata kohalike tenniseklubide liikmete arvu ja klubidesse mittekuuluvate aktiivsete mängijate ning harrastussportlaste hulga järgi, lähtudes põhimõttest, et vaja on ühte väljakut 2000 elaniku kohta. Eestis on tenniseväljakuid u 400.

Tenniseväljaku pikkus on 23,77 m ja laius 10,97 m (üksikmängus 8,23 m). Väljakul mängimiseks tuleb arvestada ka väljakuvälise ruumiga.

a) Harrastussportlastele mõeldud väljakualade gabariidid võivad võistlusväljakutest pisut väiksemad olla. Minimaalseteks gabariitideks oleks sellisel juhul 16 m x 34 m.

b) Siseriiklike võistluste korraldamiseks mõeldud väljakualade miinimum-gabariidid on 17 m x 35 m. Samu gabariite soovitatakse kasutada ka kohaliku tähtsusega võistlus- ja treeningväljakutel.

c) Vastavalt rahvusvahelistele reeglitele peab väljakuala suurus olema 18,3 m x 36,6 m. Nendest mõõtudest tuleb kinni pidada väljakutel, kus korraldatakse rahvusvahelisi võistlusi.

2004. a. välja antud juhendisse on kokku kogutud juhised võistlus-, treening- ja harrastusspordi välistenniseväljakute planeerimiseks, rajamiseks, varustuse ja valgustuse valimiseks ning paigaldamiseks, samuti hooldamiseks. Kasutatud on peamiselt kirjanduslikke Soome allikaid. Kuigi väljaanne on aastatetagune, leiab siit nõuandeid ka tänaseks päevaks.

Tenniseväljaku katte saab valida vastavalt soovile ja vajadusele. Üldjoontes on valikus kõvakate, liivakate ja kunstmurukate. Eestis tegelevad väljakute planeerimise ja ehitamisega mitmed firmad. Kõige õigem on võtta neilt pakkumised täislahendusele.

 

ETTEVÕTTED, KES TEGELEVAD TENNISEVÄLJAKUTE RAJAMISEGA

UNIGRASS

Andrus Kivi

andrus.kivi@unigrass.ee

+372 512 7172

Tehtud tööd: Forus Spordikeskus Nõmme 6 hübriid-saviliivakattega väljakut, Tondirana Tennisekeskuse 4 hübriid-saviliivakattega väljakut, Kose Vabaajakeskuse 4 kunstmurukattega väljakut … vaata veel

ENERA TENNIS

Ott Ahonen

tennis@enera.ee

+372 5649 4381

Tehtud tööd: Airok Tennisekeskuse välisväljakud Tabasalus, Viljandi Tennisekeskuse välisväljakud, Elva Tenniseväljakud, Laagri Tennisekeskuse välisväljakud, Jõulumäe Tenniseväljakud

SPORDIAREENID

Mario Luik

mario@spordiareenid.ee

+372 5559 8316

Tehtud tööd:

Banner_2 (3)
CONNECTSPORT OÜ

Sven Käresk

sven.connectsport@gmail.com

+372 5866 6575

Tehtud tööd: Rapla Tenniseklubi, Vaela külakoda, 2 väljakut Tondiraba tenniseklubis Lasnamäel, 3 väljakut Tartu Akadeemilises tenniseklubis, Saku tenniseklubi, 2 väljakut Tähtvere tenniseklubis, Villa Dombrovka Karepal.